DSEE15-06CC
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DSEE15-06CC
Part Number : DSEE15-06CC
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DSEE15-06CC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DSEE15-06CC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Radial, Through Hole
Number of Pins : 220
Forward Voltage : 1.7 V
Max Surge Current : 110 A
Element Configuration : Dual
Max Reverse Voltage (DC) : 600 V
Max Operating Temperature : 175 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 115 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 600 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 687 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Home theater & entertainment
Recovery Time : 30 ns
Forward Current : 15 A
Reverse Voltage : 600 V
Peak Reverse Current : 100 µA
Reverse Recovery Time : 30 ns
Average Rectified Current : 15 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 110 A